#FundacjazTobawDomu cz. 1: Z kosem na śniadaniu

Film z kosem jedzącym śniadanie nakręciła Aleksandra Sokółł, ornitologiczna (a jakże inaczej :) ) edukatorka naszej Fundacji. Zobaczcie, jakie Ola ma oko :) A do filmu kilka informacji od Oli: Kosy to najbardziej znane z występujących w Polsce drozdów. Kiedyś były ptakami leśnymi lecz obecnie zasiedlają już parki i miasta. Samiec (na filmie) jest intensywnie czarny z intensywnie żółtym dziobem i otoczce oka w tym samym żółtym kolorze, natomiast samica jest ciemnobrązowa. Od marca do nawet początku lipca samiec pięknie śpiewa przed świtem. Ptak żywi się dżdżownicami, chrabąszczami lecz również jagodami i owocami. Kos jest z nami cały rok.

Oglądaj film z kosem

Wolontariuszy PAW zapraszamy do działań